Son Dakika Haberler

Buçe Buse Kahraman; “Nermin Mesleğine Olan Tutkusuyla Bana Yakın Bir Karakter”

Buçe Buse Kahraman; “Nermin Mesleğine Olan Tutkusuyla Bana Yakın Bir Karakter”
Okunma : 374 views Yorum Yap

atv’nin cuma akşamlarına damgasını vuran, yapımcılığını Fatih Enes Ömeroğlu’nun, yapımını ARC Film yaptığı dizisi ‘Baş Belası’ sosyal medyanın en çok konuşulan dizisi olarak öne çıkıyor. 

Dizide Nermin karakteriyle dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu Buçe Buse Kahraman, Episode Dergisi’ne verdiği röportajda oyunculuk serüvenini ve dizide canlandırdığı Nermin karakterini anlattı. 

“NERMİN İŞİNE AŞIK BİR KADIN”

Buçe Buse Kahraman dizide hayat verdiği Nermin karakterini “İşine aşık bir kadın. Kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini bilen ve bunun için adım atmaktan çekinmeyen, ona yanlış gelen düşüncelere boyun eğmeyip karşısında durabilen, dikkatli ve iyi bir polis. Bu duruşu onu her ne kadar duvarlı bir karakter gibi gösterse de kendi içinde oldukça duygusal bir kadın Nermin Kuşçu” sözleriyle anlattı.

“MÜCADELE ETMEYİ SEVEN BİR KADIN”

Nermin karakteriyle benzer ve farklı yönlerine dair açıklamalarda bulunan Buçe Buse Kahraman, “Kendi doğruları ile hareket etmesi ve mesleğine olan tutkusuyla bana yakın bir karakter. Bazı noktalarda karşısındaki kişiye karşı çok fevri yaklaşıp istemeden kalbini kırabiliyor bu noktada biraz ayrılıyoruz. Nermin mücadele etmeyi seven ve kendi haklarını sonuna kadar savunan bir kadın karşısındaki kişiye ya da duruma göre şekil almıyor doğruları benim hayata yaklaşım biçimim de bu şekilde” dedi. 

“BAŞ BELASI SEZON DİZİLERİNDEN AYRI BİR YERDE DURUYOR”

‘Baş Belası’ dizisinin yaz sezonu içinde ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Kahraman “Sizin de söylediğiniz gibi yaz dizilerinden ayrılan bir yanı var klişelerden uzak. Baş Belası sadece dönem olarak yazın başlamış bir dizi. Sizin söylediğiniz gibi tam anlamıyla bir yaz dizisi değil. Bana kalırsa bahsettiğiniz mizah unsuru ve diğer birçok açıdan sezon dizilerinden de ayrı bir yerde duruyor. Toplumsal olayları ele alış şekli, güçlü kadın figürlerinin ön planda olması bir yandan da karakterlerin eğlenceli, doğal bir noktada yazılması hikayeyi ilgi çekici kılıyor.” şeklinde konuştu.