Son Dakika Haberler

Canan Ergüder: ‘Menajerimi Ara ekibi hastalığımı altı hafta benimle birlikte tuttu’

Canan Ergüder: ‘Menajerimi Ara ekibi hastalığımı altı hafta benimle birlikte tuttu’
Okunma : 5.902 views Yorum Yap

Hürriyet yazarı Fulya Soybaş, kendisiyle aynı tanıyı alan ve benzer kemoterapi süreçlerinden geçen oyuncu Canan Ergüder ile röportaj yaptı.

Ünlü oyuncu, röportajında yaşadığı zor günleri ve tedavi sürecini anlattı.

‘Tümörü nasıl fark ettiniz?’ sorusunu Ergüder şu şekilde yanıtladı; “Gece iki falandı. Setten gelmiştim. Setlerde çalıştığımız için alışkanlığımdır geç de olsa illa duş alırım. Hele de pandemi zamanı günün kiri akmalı üstünüzden. Duş lifi ile uğraşmadım. Sabun ile çabuk çabuk yıkandım. İyi ki de öyle yapmışım. O an memede bir değişiklik fark ettim. Değişikliği fark eder etmez takvimimi kontrol ettim. Ne göreyim! Senelik kontrolümü iki ay atlamışım. Hemen doktordan randevu aldım. Orada olmaması gereken, kötü bir şey olduğunu hissettim. Randevuya kadar da elim hep oraya gitti. Dolayısıyla da içimde hep bir korku ve ‘Acaba’ vardı. Yalnız gittim doktor kontrolüne, normalim bu. Ama kontrolün ortasında doktor ‘Biyopsi’ falan deyince ve ne kadar saklamaya çalışsa da yüzündeki değişikliği gördüğümde… Çok korktum! Hemen eşim ile ablamı yanıma çağırdım. Ne yapabilirsin ki! Oturdum… Hüngür şakırt ağladım.

Ünlü oyuncu, biyopsi sonucunu da o dönem rol aldığı ‘Menajerimi Ara’ setinde öğrendiğini şu sözleriyle dile getirdi.

Setteydim. Oyuncu arkadaşlarım, set ekibim, yönetmenler, yapımcılar… Herkes benimle aynı anda öğrendi.Setin ortasındaydık, yakın plan çekim yapılıyordu. Telefonum çaldı. Herkes de biliyordu bir sonuç beklediğimi. O telefon ile öğrendim. İnvazif, duktal, karsinoma meme kanseriyim. Altı hafta, haber basına yansıyana kadar, bu sırrımı ‘Menajerimi Ara’ ekibi ile tuttuk. Beni sarıp sarmaladılar. Kamera önü-arkası tüm ekibe, Ay Yapım’a minnettarım.

Menajerimi Ara dizisinde canlandırdığı ‘Feris’ karakterine vedayı da şu sözlerle anlattı.

Pandemi ortamında çalışabildiğim kadar çalıştım. Onkoloğum bağışıklık sistemimin ilk 2 dozdan sonra düşeceğini, saçlarımı kaybedeceğimi söyledi. Tüm bu söyledikleri olana kadar çalışmaya karar verdim. Saçlarımı kaybetmek önemli bir noktaydı çünkü büyük bir karakter değişikliği gerekecekti o zaman.  Peruk ile çalışmak da ben istemedim. ‘Feris’ karakterinin sonunu kurgulayarak getirdik.” (Hürriyet)