Son Dakika Haberler

Duy Beni 1.Bölüm Özeti ve Kareleri yayınlandı!

Duy Beni 1.Bölüm Özeti ve Kareleri yayınlandı!
Okunma : 941 views Yorum Yap

Duy Beni 1.Bölüm Özeti:

İstanbul’un orta halli mahallerinden birinde sıradan bir hayat yaşayan lise öğrencisi Ekim’in hayatı, gözünün önünde gerçekleşen trajik bir trafik kazasıyla alt üst olur. Ekim’in kazaya dair hatırladığı tekşey şoförün yüzündeki maske ve yerde kanlar içinde yatan arkadaşı Leyla’dır.

Leyla’ya çarpıp kaçan araba, mahalleye de çok yakın bir kampüsü olan GerçekKolejinde saklandığını öğrenen mahalleli isyan çıkarır. Araba bu zengin ve ayrıcalıklı ailelerin çocuklarının okuduğu okulda adeta sırra kadem basar.

Mahalleli adalet isterken okul yönetimimahalleden başarılı üç gence vereceği bursla tepkileri yumuşatmaya çalışır. Bir süre sonra da olay kapanır. Ancak Ekim, yakın arkadaşını yatağa mahkum edenlerin  peşini bırakmaya niyeti yoktur. Emin olduğu tek şey vardır. Suçlu, okuldaki zengin ve şımarık çocuklardan biridir.

Cennet görünümlü bir cehennemebenzeyen Gerçek Koleji sadece bu sırrı barındırmaz. Demir kapısının ve yüksekduvarlarının arkasında çok daha tehlikeli bir gerceği saklamaktadır. Zorbalık!

Bir grup öğrencinin liderlik ettiği şiddet,Ekim ve okula giren diğer iki fakir genci adeta hayatla yüzleştirir. Ekim, bir yandan bu karanlık sır perdesini aralamak ve adaleti sağlamak için uğraşırken, duygularıkafasını karıştıracak ve yüreğini alt üstedecektir. Gençlik rüzgarı öyle sert ve öyle şiddetli esecektir ki Gerçek Kolejinde hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır