Son Dakika Haberler

Romeo ve Juliet oyunu prömiyeriyle bu hafta DasDas’ta başlıyor!

Romeo ve Juliet oyunu prömiyeriyle bu hafta DasDas’ta başlıyor!
Okunma : 167 views Yorum Yap

Kültür sanat ve eğlencenin merkezi haline gelen DasDas, yeni haftayı uzun süredir provaları devam eden Shakespeare’in kült eseri ‘Romeo ve Juliet’in 15 Ekim akşamı 20.30’da gerçekleşecek prömiyeri ile açıyor. İmkansızlıklardan doğan kuvvetli bir aşk hikayesini destansı bir dille seyirciye aktaracak oyunda genç kuşağın ilgi gören oyuncularından Deniz Can Aktaş ile Naz Çağla Irmak, Romeo ve Juliet’e hayat veriyor. İkilinin yanı sıra kadrosunda Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’in yer aldığı oyunun yönetmenliğini ise Mert Fırat ile Nagihan Gürkan beraber üstleniyor. İzleyenlerin ölümsüz bir aşka tanıklık edeceği oyun, aynı zamanda 16 ve 22 Ekim akşamları 20.30’da ve 17 Ekim günü 17.00’de DasDas Sahne’de sergilenecek.

18 Ekim akşamı 20.30’da, Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleme aldığı ‘Deliler’ oyununun günümüz uyarlaması olan Metin Akpınar süpervizörlüğündeki ‘Deli Bayramı’ DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşacak. Akpınar’ın Mert Fırat’la birlikte yönetmen koltuğunda oturduğu oyun, 1980’li yıllara da göz kırparak eşsiz bir komedi sunuyor. Oyunun oyuncu kadrosunda Alper BaytekinAyşegül CengizBüşra AlnıtemizCansu BozDidem BalçınErdi GüçlüHande ÖzkurtKadir Burak BaydarMert FıratNila FıratÖzgün AydınTunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu gibi isimler buluşuyor.

Yeni haftanın öne çıkan etkinliklerinden biri de Celal Kadri Kınoğlu yönetimindeki ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Vahşet Tanrısı’ oluyor. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen gibi usta sanatçıları bir araya getiren Yasmina Reza imzalı oyun, çocuklarının kavgasının ardından orta yolu bulmak için bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini konu alıyor. ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Vahşet Tanrısı’20 Ekim akşamı 20.30’da izleyenlere keyifli bir akşam yaşatmak üzere DasDas Sahne’de olacak.