Son Dakika Haberler

Son Yaz’ın Yönetmeni ve Senaristlerinden Çarpıcı İtiraf ve Açıklamalar!

Son Yaz’ın Yönetmeni ve Senaristlerinden Çarpıcı İtiraf ve Açıklamalar!
Okunma : 16.131 views Yorum Yap

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı ekrana gelen bölümüyle final yapıp ekranlara veda eden “Son Yaz”ın senaristleri Cenk Boğatur, Deniz Dargı Boğatur, Cem Görgeç ve dizinin yönetmeni Semih Bağcı, dün akşam Twitter de bir sohbet odasına konuk olarak dizinin hayranlarıyla sohbet edip sorularını yanıtladılar.

4 saat süren sohbette senaristler ve yönetmen diziyle ilgili çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

Açıklamalarından satırbaşları:

İlk olarak dizinin yönetmeni Semih Bağcı; dizide kesilen sahnelerin maalesef youtube’da da yayınlanamayacağını açıkladı.

Semih Bağcı, sosyal medyada “Son Yaz’a gösterilen yoğun ilgiyle ilgili;  ”Ben televizyon tarihine baktığımda hayatımda “Son Yaz” gibi bir kitle görmedim.” dedi.

Senarist Cenk Boğatur, dizinin erken final yapmasında bir çok etkenin olduğunu dile getirirken dizinin ilk sezondaki gibi Cuma gününde yayınlanmaya devam etseydi;  “biraz daha şansımız vardı” dedi.

Yeni sezonun ilk sahnesindeki Halil Sadi’nin öldürüldüğü sahnenin kararını ise geçtiğimiz sezon finali’ndeki düğün sahnesini çekmeden önce aldıklarını senarist Deniz Dargı açıkladı.

Cenk Boğatur, “Sezon finalinde Canan ölmeseydi Altay ölecekti” diyerek Funda Eryiğit, diziden ayrılmasaydı senaryonun bu sezon Altay’ın öldürülmesi üzerine işlenecegini belirtti.

“Son Yaz” ın Yurtdışında ilk olarak İsrail’e satıldığını açıkladılar.

Deniz Dargı; Dizi devam ediyor olsaydı Akgün, Selçuk Taşkın’ın annesinin katili olduğunu Kıymet’ten öğrenecekti.”

Final bölümünde çalan ve kısa sürede YouTube da 6 milyon izlenmeyi aşan Güncel Gürsel Artıktay – Uzak Yol şarkısının da Alperen Duymaz’ın isteğiyle sahneye eklendiğini söylediler.

Sohbetin asıl bombası ise Alperen Duymaz’daki karga dövmesi gerçek olduğunun söylenmesiyle sohbet odasında uzun süre bu konu konuşuldu.

Cenk Boğatur: Bu sezon yayınlanan Akmur’un çimlerdeki sahnesinin ise gerçek olduğunu hayal bir sahne olmadığına da değindi.

Yaklaşık 4 saat süren sohbeti 3000’i aşkın kullanıcı dinledi.